TECHSERV-logo

Teslův transformátor umístěný ve Faradayově kleci.

Nabízíme hotové řešení pro muzea, technické výstavy, výzkumná, vědecká a zábavní centra a další provozy.

Provedeme komplexní dodávku, výstavbu a instalaci Teslova transformátoru umístěného ve Faradayově kleci. Naše řešení spočívá v dodávce funkčního celku.

Teslův transformátor může pracovat v páru, nebo jednotlivě, dle přání zákazníka. Nejzajímavější je produkce, kdy Teslův transformátor pracuje v páru. V takovém případě jsou efekty velice působivé.

Faradayova klec může mít libovolný tvar s volitelnou výplní stěn a stropu. Podlaha, respektive její spodní část, je vyhotovena z plechu v provedení žárový zinek. Přes podlahu je položena podlážka z OSB desek a její povrch je překrytý dielektrickým kobercem. Ostatní konstrukce mohou být v libovolné povrchové úpravě, s ohledem na naše zkušenosti a životnost exponátu doporučujeme galvanický zinek.

Celá konstrukce Faradayovy klece je vyrobena jako šroubovaná. Součástí klece jsou uzamykatelné dveře s kováním dveří pro servisní vstup. Ve dveřích je umístěn bezpečnostní vypínač celého zařízení, který, pokud budou dveře otevřeny, odpojí Teslův  transformátor z provozu. Uprostřed Faradayovy klece bývá kovový podstavec, a to v případě, kdy zvolený Teslův transformátor je menšího rozměru tak, aby produkce byla dobře viditelná.  Na strop Faradayovy klece může být umístěno svítidlo, které Teslův transformátor během produkce rozsvěcí, což je velice působivé.

Ovládací panel exponátu je umístěn ve skříňce připevněné na stěnu klece. Skříňka je od klece odizolována. Rozměry a vzhled skříňky jsou individuální. Jako volitelná  je funkce „singing coil“, což znamená zvukovou modulaci Teslova transformátoru. 

Na instalaci lze dobře demonstrovat princip Teslova transformátoru i vedlejší účinky. Celé provedení je ve svém působení názorně edukativní, efektní a velice atraktivní.

 TESLŮV TRANSFORMÁTOR
© Copyright TECHNISERV, spol. s r.o., Všechna práva vyhrazena. Tvorba webových stránek - AiVision s.r.o., partneři webu, další odkazy